Wygrała „Dwójka”

W 287. rocznicę nadania praw miejskich, Muzeum Ziemi Nadnoteckiej zorganizowało grę interaktywną dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zatytułowaną Moje miasto Trzcianka.

Uczniowie mieli do pokonania trasę przemarszu z punktami, przy których znajdowały się zadania historyczne. Członkowie drużyn musieli odnaleźć na przykład miejsce gdzie przed laty mieścił się Browar Otto Lehmana i stwierdzić co obecnie mieści się w tym miejscu, odgadnąć co przedstawiają płaskorzeźby umieszczone obok drzwi wejściowych do sądu, czy opisać rysunek, który namalowano na ścianie budynku potocznie nazywanego Babą Jagą. Aby wygrać była potrzebna nie tylko wiedza, ale również tężyzna fizyczna.

W kategorii szkół podstawowych sukces odniosła Szkoła Podstawowa nr 2 z Trzcianki, która uzbierała maksymalną ilość 18 punktów. O jeden punkt mniej zdobyły Szkoła Podstawowa nr 1 i 3. Szybciej trasę przeszła jednak „Jedynka” i to ona uplasowała się na drugim miejscu.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyło Liceum Ogólnokształcące z 16 punktami przed Zespołem Szkół Technicznych. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.