Zajaśniej nade mną

W piątek 26 kwietnia w naszym muzeum odbyło się spotkanie z poezją i muzyką Elżbiety Wasyłyk pod hasłem „ Zajaśniej nade mną”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili:

Mariola Winkler-Kołtyś – śpiew

Grzegorz Rychlik – fortepian

Włodzimierz Ignasiński – recytacja

Lena Felsmann – recytacja

Maciej Czempiński – recytacja

Po spotkaniu nasi goście mieli możliwość zwiedzenia wystawy malarstwa Elżbiety Wasyłyk „Forma Dei”. Jest to wystawa czasowa, której zwiedzanie jest możliwe do soboty 4 maja w godzinach otwarcia placówki: wtorek-piątek 10:00-16:00, sobota 11:00-16:00 (1 i 3 maja muzeum jest nieczynne). Zapraszamy!

Zdjęcie wykonane zostało w bordowej sali. W lewym rogu widzimy dyrektor muzeum Elżbietę Wiśnicką, która w dłoniach trzyma kwiaty w podziękowaniu dla występujących osób. W centrum zdjęcia stoi burmistrz Trzcianki Krzysztof Jaworski. Wręcza kwiaty artystce Elżbiecie Wasyłyk dziękując jej za występ. W prawym rogu widzimy śpiewaczkę Mariolę Winkler-Kołtyś bijącą brawo. Na zdjęciu widzimy artystów występujących w ramach spotkania "Zajaśniej nade mną". Stoją w bordowej sali. Od lewej sttrony widzimy: 
Grzegorza Rychlika - fortepian 
Elżbietę Wasyłyk - malarkę i poetkę 
Mariolę Winkler-Kołtyś - śpiew
Włodzimierza Ignasińskiego - recytacja
Lenę Felsmann - recytacja
Macieja Czepińskiego - recytacja  Na zdjęciu widzimy Mariolę Winkler-Kołtyś, występującą w ramach spotkania "Zajaśniej nade mną". Śpiewaczka jest chwilę przez ropoczęciem utworu, jest ubrana e elegancą suknię wieczorową w odcieniu fioletu. Zdjęcie przedstawia Lenę Felsmann - recytującą podczas spotkania. Lena ma blond włosy, ubrana jest w czarny golf, a w rękach trzyma tomik autorstwa Elżbiety Wasylyk, z którego czyta (postać widoczna jest od pasa w górę). 
Na zdjęciu widzimy Włodzimierza Ignasińskirgo w trakcie recytacji. W rękach trzyma książkę autorstwa Elżbiety Wasyłyk, z której czyta. Ubrany jest w czarny garnitur oraz czarne buty. Bordowa sala na parterze muzeum. Od lewej widzimy Grzegorza Rychlika grającego na fotepianie, Marzenę Winkler-Kołtyś siedzącą obok fortepiany i Macieja Czempińskiego recytatora. W prawym rogu widać dwie osoby z publiczności. Na zdjęciu widać publiczność zgromadzoną na spotkaniu. Z lewej strony widać duże okna wychodzące na ulicę Żeromskiego. U góry widoczne są 4 zapalone lampy. Na zdjęciu widać około 60 osób. Z lewej strony w centrum widać kamerzystę Tomasza Juckiewicza, który nagrywał całe spotkanie. Zdjecie w bordowej sali w muzeum. Z lewej strony widać Grzegorza Rychlika przy fortepianie. W centrum stoi Elżbieta Wasyłyk opowiadająca o utworze, który za chwilę wybrzmi. Patrzy prosto w obiektyw aparatu. Z prawej strony zdjęcia widzimy siedzącą śpiewaczkę Mariolę Winkler-Kołtyś.

Możliwość komentowania została wyłączona.