Wystawy czasowe

 

 

 

Forma Dei (odsłona druga)

Wystawa malarstwa Elżbiety Wasyłyk pt. Forma Dei (odsłona druga), otwarta została w ramach 41. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Artystka trzyma różę, stoi na tle swojej pracy.

 

WYSTAWA KLOCKÓW LEGO

Fani klocków Lego znaleźli na wystawie wiele zabytkowych budowli znanych na całym świecie. Na ekspozycji zwiedzający obejrzeli wiele makiet popularnych zestawów takich jak Lego Friends, Lego Ninjago, Lego Maincraft, Lego Harry Potter, Lego Star Wars czy Lego Technic. Najmłodsi dowiedzieli się także jak powstały pierwsze klocki.

Kolorowe miasto zbudowane z klocków Lego. Po prawej stronie makiety stoi karuzela, zaraz za nią Big Ben wieża zegarowa, za nią zabytkowy amfiteatr Koloseum oraz wieża Eiffla, najbardziej znany obiekt w Paryżu. W oddali stoją wiatraki prądotwórcze.  Obok nich rozciąga się miasteczko Lego z ciuchciami i budynkami użyteczności publicznej. W lewej części makiety stoi dźwig i samochody ciężarowe oraz koparka. Za sprzętami budowlanymi stoi budynek Opery w Sydney. Zaraz za nią stoi Tadż Mahal. Obok budynków stoi karuzela, dźwig, pojazdy budowlane i komunalne.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.