Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka w Trzciance zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mzntrzcianka.pl.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Wybrane załączniki (pliki PDF) nie są dostępne cyfrowo;
  • Na stronie znajdują się zdjęcia, grafiki zawierające tekst, które nie posiadają lub mają niepoprawny opis alternatywny;
  • Brak etykiety (label) dla pola wyszukiwania;
  • Linki znajdujące się w prawej części strony nie posiadają opisowego tekstu;
  • Linki nie są wizualnie oznaczone;
  • Bardzo słabo widoczny fokus. Czasami całkowicie niewidoczny;
  • Problemy z kontrastem elementów;
  • Nieoprawna hierarchia nagłówków. Na stronie zdarzają się puste nagłówki.

Treści nieobjęte przepisami

  • Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną badania strony mzntrzcianka.pl (pdf, 0,66MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Elżbieta Wiśnicka — mejlowo muzeum@mzntrzcianka.pl lub telefonicznie 67 216 24 46.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej jednostki:

  • Elżbieta Wiśnicka – Dyrektor,
  • Adres: ul. Żeromskiego 7, 64-980 Trzcianka,
  • mejl: muzeum@mzntrzcianka.pl.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Budynek muzeum znajduje się w Trzciance, ul. Żeromskiego 7

Budynek Muzeum ma 2 kondygnacje. Do budynku prowadzi jedno wejście.
Muzeum zapewnia częściowy dostęp osobom niepełnosprawnym. Przy wejściu do muzeum znajduje się utwardzony podjazd dla osób z problemami ruchowymi. Przed budynkiem znajdują się miejsca parkingowe bez oznaczenia dla osób z niepełnosprawnością, krawężniki są wyższe niż 2cm. Drzwi wejściowe do budynku są odpowiedniej szerokości. W przestrzeni budynku ciągi komunikacyjne są optymalnej szerokości i wolne od przeszkód, ciągi piesze o szerokości min.1,5 m. Drzwi wewnątrz są oznakowane. Na parterze drzwi wejściowe spełniają wymogi, odpowiednia jest szerokość dla osób poruszających się na wózkach. Toaleta znajduje się na parterze budynku i nie jest przystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (przy wejściu jest próg, drzwi do ubikacji damskiej czy męskiej są za wąskie). Na piętro budynku prowadzą schody, wyposażone w poręcze (brak windy i pochylni). Do dwóch sal ekspozycyjnych znajdujących się na piętrze prowadzą drzwi wejściowe o odpowiedniej szerokości, lecz z ograniczeniem dostępu poprzez progi powyżej 2cm wysokości).
Drogi komunikacyjne i ewakuacyjne są oznaczone piktogramami. Do budynku jest możliwość wejścia z psem asystującym. Brakuje systemu informacji wizualnej i dotykowej (tyflomapa) lub głosowej. Brakuje osobnego pomieszczenia do opieki nad dzieckiem. W przypadku niemożności dotarcia petenta istnieje możliwość zejścia pracownika merytorycznego na parter i obsługi w dogodny dla niego sposób. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W muzeum nie ma pętli indukcyjnych.

Na poddaszu, zlokalizowane są magazyny. Do tych pomieszczeń mają dostęp tylko pracownicy muzeum.
Schody prowadzące do magazynów są wąskie i nie zapewniają dostępu osobom niepełnosprawnym.

Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka ul. S. Żeromskiego 36a, 64-980 Trzcianka

Budynek muzeum ma jedną kondygnację. Do budynku prowadzi jedno wejście. Przed drzwiami wejściowymi do budynku znajdują się schody. Bariery architektoniczne powodują, że muzeum jest niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. W
budynku nie ma windy. Nie ma toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia sali ekspozycyjnej wystawy stałej nie ogranicza poruszania się na wózku. Przed budynkiem znajduje się parking ogólnodostępny – nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Na poddasze budynku prowadzą schody wyposażone w poręcze. Znajdują się tu magazyny do których dostęp mają tylko pracownicy placówki. Muzeum nie posiada miejsca parkingowego wydzielonego tylko dla muzeum. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Jednostka nie zapewnia usługi tłumacza polskiego języka migowego (PJM).

W budynku nie ma pętli indukcyjnej.

Raport o stanie zapewnienia dostępności 2025

Raport o stanie zapewnienia dostępności 2021

Możliwość komentowania została wyłączona.