Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

To dobra okazja do podsumowania minionego roku i wspomnienia roli naszego muzeum, w obchodach ustanawianego w naszej Gminie Roku Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Obchody zaczęliśmy 1 marca 2023 roku otwarciem wystawy o Witoldzie Pileckim. Wystawa ta została opracowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie i była prezentowana na 15 planszach w jednej z naszych muzealnych sal wystawienniczych.

Wokół tej wystawy zorganizowaliśmy szereg lekcji, które cieszyły się dużą popularnością (odwiedziło nas ponad 300 uczniów).

Poza tym zorganizowaliśmy grę miejską nawiązującą do tematyki żołnierzy wyklętych, podczas której uczestnicy musieli korzystać, zarówno ze swojej wiedzy, jak i z umiejętności logicznego myślenia – a to wszystko pod presją czasu.

Szerzej obchody Roku Witolda Pileckiego w Gminie Trzcianka zostały opisane w artykule pana Edwina Klessy pt. Rok Rotmistrza w Trzciance, zamieszczonym w czasopiśmie Rakowiecka 37, nr 22/maj 2023 wydanym przez Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Możliwość komentowania została wyłączona.