Promocja III tomu Źródeł do dziejów Ziemi Trzcianeckiej

W poniedziałkowe popołudnie w trzcianeckim muzeum miało miejsce spotkanie z ks. Łukaszem Nowakiem MS, autorem opracowania i tłumaczenia trzeciego tomu Źródeł do dziejów Ziemi Trzcianeckiej, Protokoły rewizyjne dóbr trzcianeckich z 1793 roku.

Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy MiG Trzcianka, wśród nich nie zabrakło rodziny i przyjaciół księdza. Autor opracowania pokrótce streścił i opowiedział ciekawe wątki dotyczące tłumaczenia. W wydawnictwie znaleźć można opisy dotyczące Trzcianki (miasta i wsi), Sarcza, Nowej Wsi, Rudki, Stradunia, Smolarni, Niekurska, Wrzącej, Gintorowa oraz młynów i tartaków. Możemy przeczytać o trzcianeckim browarze, gorzelni oraz o sprawach dotyczących rybołówstwa. Ks Łukasz Nowak MS jest pasjonatem historii, szczególnie tej dotyczącej jego Małej Ojczyzny. Podczas spotkania zapowiedział, że na wiosnę w 2019 roku odbędzie się kolejna promocja czwartego tomu Źródeł do dziejów Ziemi Trzcianeckiej.

Na zakończenie ciekawego spotkania poświęconego historii naszego miasta wystąpili Agata Wietrzycka i Tomasz Wyrzykowski.

Zapraszamy do lektury, wydawnictwo można zakupić w naszej placówce.

Możliwość komentowania została wyłączona.