Noc w muzeum

 

Szanowni Państwo,

w minioną środę (18.05.2022) w naszej instytucji miała miejsce noc w muzeum. W czasie jej trwania odbył się teatrzyk dla dzieci, otwarcie wystawy poświęconej regionalnemu pszczelarstwu oraz warsztaty, podczas których uczestnicy mogli między innymi własnoręcznie zrobić świeczkę z pszczelego wosku, pomalować ule i ozdobić kamienie tak, aby przypominały pszczoły oraz wykonać pradziejowe garnki, toporki lub dawne ozdoby. Poza tym uczestnicy mogli spróbować swoich sił przy wykonaniu barci. Wśród atrakcji była również możliwość udziału w warsztatach z pszczelarzem, który wprowadzał w tajniki swojego zawodu oraz okazja nocnego zwiedzania naszych pozostałych wystawy. Odwiedzający mogli posilić się również waflem z miodem pochodzącym wprost z regionalnych pasiek.

Duża frekwencja doskonale ukazuje, że temat pszczelarstwa jest bliski naszym mieszkańcom. Najmłodsza część z nich udowodniła to, wykonując piękne prace plastyczne, które mogą Państwo zobaczyć w naszym muzeum.

Specjalne podziękowania chcemy również złożyć Panu Adrianowi Hałuszce, który wydatnie pomógł nam zorganizować środowe przedsięwzięcie, między innymi prowadząc warsztaty wytwórstwa woskowych świeczek oraz opowiadając o murarkach: owadach zapylających kwiaty, które jednak nie produkują miodu – w czasie muzealnych warsztatów można było wykonać dla nich specjalny domek. Równie mocno chcemy podziękować pszczelarzom oraz ich rodzinom i wszystkim osobą z pszczelarstwem związanym za pomoc w organizacji wystawy i tej wspaniałej muzealnej nocy!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.