NIE WYRZUCAJ, PRZYNIEŚ DO MUZEUM!

Szanowni Państwo!

Zbliżają się przedświąteczne porządki, czas kiedy znów stajemy przed problemem, co zrobić ze starymi przedmiotami zalegającymi w naszych domach. Często żal nam się ich pozbyć, jednak z drugiej strony od dawna nie są używane i jedynie niepotrzebnie zajmują miejsce. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad przekazaniem takich obiektów do muzeum.

Właśnie ruszamy z akcją:

NIE WYRZUCAJ, PRZYNIEŚ DO MUZEUM!

Stare przedmioty niosą ze sobą historię naszych ziem, a naszą misją jest ich ocalenie. To, co Państwu wydaje się niepotrzebne, u nas zyska nowe życie i będzie mogło zostać wyeksponowane. Przyniesione przedmioty pozwolą nam lepiej poznać dzieje naszego regionu. Będą również przechowywane w optymalnych warunkach.

Wiemy, że są takie pamiątki, z którymi są Państwo szczególnie związani – jak zdjęcia czy dokumenty. W takim przypadku możemy na miejscu wykonać kopię i niezwłocznie zwrócić te cenne przedmioty w nienaruszonym stanie.

Chcemy podkreślić, że to co Państwu wydaje się starymi czy niepotrzebnymi przedmiotami, dla nas może być cennym świadkiem historii. Interesują nas obiekty, które są bezpośrednio związane z tymi terenami lub które zostały do Trzcianki i okolic przywiezione, jako dobytek mieszkańców zasiedlających nasze okolice i zaczynających tutaj swoje życie „od nowa”.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i wspólnego zatroszczenia się o materialne dziedzictwo mieszkańców tych ziem.

Możliwość komentowania została wyłączona.