„Zapustowy zawrót głowy” już za nami!

Podczas ferii zimowych w każdy wtorek i czwartek w naszej placówce odbywały się zajęcia pt. „Zapustowy zawrót głowy”. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć był karnawał. Zajęcia rozpoczęliśmy od przybliżenia najmłodszym tego jak dawniej wyglądały ludowe zwyczaje karnawałowe w Polsce. W trakcie kolejnych spotkań odbyliśmy karnawałową podróż do Wenecji, Rio de Janeiro oraz do Niemiec. Podczas muzealnych wycieczek najmłodsi dowiedzieli się jak wygląda karnawał w tych miejscach. Uczestnicy spotkań zapoznali się z rekwizytami karnawałowymi, które w części warsztatowej własnoręcznie wykonali.

Omawiając karnawał w Rio de Janeiro nie mogło zabraknąć samby, w związku z tym dla uczestników przygotowaliśmy małą niespodziankę. Na wtorkowe zajęcia zaprosiliśmy  instruktorki tańca ze Szkoły Tańca Astra-Luna z Wałcza. Panie nauczyły dzieci podstawowych kroków tańca latynoamerykańskiego. Ta część zajęć bardzo podobała się naszym uczestnikom, z wielką chęcią i zapałem powtarzali zaprezentowane kroki.

Ostatnie zajęcia urozmaiciliśmy o warsztaty kulinarne, podczas których wspólnie z dziećmi wypiekaliśmy ciastka fafernuchy – wpisane na listę produktów tradycyjnych województwa mazowieckiego. Ten przysmak niegdyś był wypiekany w niemal każdym domu z okazji Nowego Roku oraz święta Trzech Króli. Uczestnicy zajęć udekorowali je kolorowym lukrem i ciastka zamieniły się w piękne oryginalne maski.

Na zakończenie naszych karnawałowych spotkań,  uczestnicy otrzymali pączki oraz dyplomy za uczestnictwo w zajęciach.

Jest nam bardzo miło, że  zimowe spotkania w muzeum cieszyły się zainteresowaniem wśród dzieci mieszkających w naszym mieście oraz tych, które spędzały w nim ferie zimowe. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty edukacyjnej.

Możliwość komentowania została wyłączona.