Wyróżnienie dla Muzeum

Miło jest nam poinformować, iż Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance otrzymało wyróżnienie  w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce w kategorii: Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, Inwestycje za zorganizowane spotkanie „ Poszukiwanie zabytków w Polsce. Fakty i mity w praktyce”.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, 20 maja w Muzeum Młynarstwa  i Rolnictwa w Osiecznej, wręczył nagrodzonym dyplomy i statuetki.

Warty podkreślenia jest fakt, iż trzcianeckie muzeum mimo tego, że jest  małą i regionalną placówką, jest zauważane przez kapitułę konkursu, w skład której wchodzą m.in.: Paweł Jaskanis – dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Waldemar Rataj – główny specjalista ds. programowych – Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów czy prof. dr hab. Jan Święch  – Dziekan Wydziału Historycznego UJ, kierownik Zakładu Teorii Muzealnictwa i Dokumentacji Etnograficznej. Jednocześnie możemy się poszczycić tym, iż po wyróżnienie stajemy obok takich muzeów jak: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Narodowego w Poznaniu czy Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Możliwość komentowania została wyłączona.