Wieczór w muzeum za nami

18 maja świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzeów oraz Europejską Noc Muzeów. Tego dnia i w naszym muzeum nie zabrakło atrakcji. Przygotowaliśmy „Wieczór w muzeum” pod hasłem „Trzcianka lata 20. XX wieku”. Pierwszym punktem naszego programu było otwarcie wystawy czasowej „Najstarsze-najciekawsze-najcenniejsze eksponaty muzeum w Trzciance 1924-2024”. Następnie na naszych gości czekał jedyny taki wieczór w Hotelu Waltera Krampa. Była to opowieść pełna ciekawostek o latach 20. i najbardziej znanych postaciach tamtego barwnego okresu. Wszystko zostało uzupełnione akcentem muzycznym. Na chętnych czekał także spacer po Trzciance „Wielka zmiana w małym mieście”, Atelier Fotograficzne Pawła Semenowicza, sklepik Lydii Gerstner, gdzie członkinie Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcyjnej Przysposobienia Wojskowego Kobiet wprowadziły nas w tajniki strojów i kosmetyków z tamtych lat, „Migawki z dawnej Trzcianki” – czyli ożywione pocztówki, a po wszystkim można było odpocząć w naszej kawiarence, napić się kawy i zjeść leguminę.
Atrakcje czekały także na naszych najmłodszych gości. Przygotowaliśmy dla nich warsztaty młodego muzealnika, wykopaliska archeologiczne, poszukiwanie dinozaurów, projektowanie własnej wystawy, spotkanie z mieszkańcami muzealnych zakamarków i puzzle w wersji XL!
Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom! Cieszmy się, że byliście z nami tego wieczoru. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które swoją obecnością wsparły organizację tego wydarzenia: Paweł Semenowicz, Stanisław Przybyszewski, Bartosz Śliwiński, Małgorzata Starosta, Piotr Starosta, Dorota Kubik, Izabela Koga, Jolanta Grabowska, Czesława Mantey, Renata Pawlus. 
Zachęcamy do zwiedzania wystawy czasowej w godzinach otwarcia placówki.
Uwaga! Zdjęcia, które zostały wykonane w Atelier, można zakupić w salonie fotograficznym Rafała Dopieralskiego przy ul. Kościuszki 6c w Trzciance. Cena odbitki to 4 zł. Gotowe wydruki rodem z lat 20. czekają na Państwa!
Wieczór w muzeum, pomieszczenie, w którym zaaranżowano sklep Lydii Gerstner- z kapeluszami i tkaninami. Na zdjęciu widzimy panie z Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcyjnej Przysposobienia Wojskowego Kobiet, które pozują do zdjęcia razem z innymi osobami występującymi podczas wieczoru w muzeum. Muzealny ogórd. Na zdjęciu widać dzieci bawiące się w wykopaliska - w muzealnym ogrodzie wysypano piasek, w którym ukryto różne przedmioty do poszukiwania. Jedną z atrakcji dla dzieci podczas wieczoru w muzeum, było wydobywanie figurek dinozaurów z gipsowych bloczków. Na zdjęciu widzimy rodziców z rodzicami, którzy pomagają im wykonać to zadanie za pomocą młoteczków i śrubokrętów. Ma to miejsce w muzealnym ogrodzie.
Wieczór w muzeum, pomieszczenie, w którym zaaranżowano sklep Lydii Gerstner- z kapeluszami i tkaninami. Na zdjęciu widzimy panią z Ogólnopolskiej Grupy Rekonstrukcyjnej Przysposobienia Wojskowego Kobiet, która opowiada zebranym goścom o modzie i dbaniu o urodę w latach 20. i 30. XX wieku. Wystawa czasowa "Najstarsze-najciekawsze-najcenniejsze eksponaty muzeum w Trzciance 1924-2024". Na zdjęciu widzimy przejście do części wystawy, która została przygotowana specjalnie dla dzieci. Przejście ma formę dziurki od klucza. Ściana ma kolor ciemnoszary, a sama dziurka turkusowy. Za przejściem widać fragment sali dla dzieci - turkusową ścianę z obrazami oraz ścianę z banerem po którym dzieci mogą pisać i rysować pisakami zmywalnymi. Wieczór w muzeum. Wdzimy salę wystaw czasowych, na ceglanych ścianach wiszą widoki Trzcianki z lat 20. XX wieku. Na pierwszym planie widać dzieci, które układają kostki - puzzle z widokami trzcianeckiego Rynku z lat 20. XX wieku - była to jedna z atrakcji przygotowanych na wieczór w muzeum.
Na zdjęciu widzimy zorganizowane na wieczór w muzeum Atelier Pawła Semenowicza. Czarne tło, na środku stoi aparat - przygotowany tak aby przypominał ten sprzed 100 lat. Za aparatem stoi i pozuje do zdjęcia Paweł Semenowicz.. Ubrany jest w brązową marynarkęm białą koszulę, borodową muchę i czarne spodnie oraz czarne buty. Zdjęcie z otwarcia wystawy "Najstarsze-najciekawsze-najcenniejsze eksponaty muzeum w Trzciance 1924-2024". Na zdjęciu od lewej strony widzimy Grzegorza Bogacza - starostę powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, Krzysztofa Jaworskiego - burmistrza Trzcianki oraz Wiolettę Szukajło - zastępczynie burmistrza. Zdjęcie z otwarcia wystawy "Najstarsze-najciekawsze-najcenniejsze eksponaty muzeum w Trzciance 1924-2024". W centrum zdjęcia widzimy Pawła Krajewskiego - historyka muzuem, który opowiada o części numizmatycznej wystawy, którą przygotował. Za Pawłem na ścianie wiszą białe tapety na szarym tle, z nazwiskami darczyńców muzeum. Poza tym na zdjęciu widzimy gości zgromadzonych na otwarciu wystawy. Szare tło. Po lewej stronie zdjęcia widzimy Elżbietę Wiśnicką - dyrektorkę muzeum. Przemawia do zebranych gości, otwierając wystawę czasową "Najstarsze-najciekawsze-najcenniejsze eksponaty muzeum w Trzciance 1924-2024".

Możliwość komentowania została wyłączona.