Wakacyjna podróż do Chin i Turcji.

Podróż po krajach Azji już za nami. W ostatnim tygodniu uczestnicy wyprawy zwiedzili Państwo Środka – Chiny oraz słoneczną Turcję. Nasi mali goście dowiedzieli się czym jest Meczet i dlaczego się tam uczęszcza. Wiedzą już jakiej długości jest Mur Chiński oraz jaką pełnił rolę. Dodatkowo  nauczyły się jeść prawdziwymi chińskimi pałeczkami.

Przy małej pomocy prowadzących wykonali chiński kapelusz NON LA oraz turecki amulet o nazwie OKO PROROKA. Aby lepiej poczuć podzwrotnikowy klimat Turcji stworzyli miniaturkę tropikalnej palmy.

Podczas zajęć poświęconych Turcji do Muzeum przybył niesamowity gość – sam Król Sulejman ze swoją uroczą przyjaciółką, właścicielką Restauracji EFES w Pile. Przynieśli uczestnikom niespodziankę jaką były lizaki z symbolami Trzcianki, a sam Król pokazał jak przyrządzić prawdziwą turecką herbatę w przepięknym samowarze.

Już we wtorek Bal kończący naszą wspaniałą wyprawę! W programie m. in. konkursy, quizy i zawody. Jeśli pogoda nam dopisze, odbędzie się Święto Holi – czyli festiwal kolorów, podczas których wzajemnie obsypiemy się kolorowymi proszkami. A to wszystko w rytmach azjatyckiej muzyki!

Zapraszamy i przypominamy o zabraniu ze sobą ubrań na przebranie!

Możliwość komentowania została wyłączona.