„Świat Toruńskiego Piernika” w Trzciance!

7 listopada 2019 roku w naszym muzeum otwarta została wystawa „Świat Toruńskiego Piernika”, która jest „wędrującym” wariantem wystawy stałej prezentowanej w Muzeum Toruńskiego Piernika w Toruniu. W otwarciu wystawy udział wzięła grupa z Przedszkola Gminnego nr 4 w Trzciance wyłoniona w konkursie. Dzieci w tajniki upieczenia pięknych pierników wprowadził pan Krzysztof Lewandowski, pracownik toruńskiego muzeum.

Wystawa prezentuje dzieje toruńskiego piernikarstwa oraz pozwala na samodzielne wykonanie dekoracyjnych wypieków na tradycyjnych drewnianych formach. Centralnym punktem wystawy jest koga – drewniany żaglowiec handlowy, który służył do sprowadzania między innymi aromatycznych przypraw niezbędnych do przygotowania ciasta piernikowego. Największym atutem wystawy jest to, że można jej doświadczyć wieloma zmysłami, dzięki czemu zostanie ona na długo w pamięci naszych gości.

Zachęcamy do zapisów zarówno grupy, jak i osoby indywidualne. Koszt zajęć (5 zł) obejmuje zwiedzanie wystawy, wykonanie pierników oraz degustację wyrobów Fabryki Cukierniczej „Kopernik” S.A.

Kontakt w sprawie zapisów: 67 2162446, mzntrzcianka@wp.pl lub bezpośrednio w muzeum zlokalizowanym przy ul. S. Żeromskiego 7 w Trzciance.

Możliwość komentowania została wyłączona.