„Struktury miasta” – zapraszamy!

Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktora Stachowiaka w Trzciance zaprasza w najbliższy piątek – 31 stycznia o godzinie 19.00 na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Wasyłyk. Artystka mieszka w Trzciance i jest tu osobą rozpoznawalną – ostatnio zaprojektowała m.in. pomnik Niepodległości, wcześniej wykonała polichromie w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Jest przede wszystkim malarką, ale projektuje też witraże, zajmuje się teorią sztuki i poezją. W roku bieżącym obchodzi trzydziestolecie pracy twórczej.

Właśnie ten jubileusz jest okazją do pokazania jej najnowszych prac. Wystawa jest zatytułowana Struktury miasta i prezentuje autorskie ujęcie pejzażu miejskiego. Obrazy przedstawiają miejscowości bliskie autorce – Trzciankę, Runowo, Siedlisko i Poznań. Pokazują charakterystyczne dla tych miejscowości budowle i fragmenty budowli w kompozycjach łączących istniejące fragmenty architektury z tymi, których już nie ma. Do tego żywe, mocne kolory, piękne światło. To trzeba zobaczyć!

Elżbieta Wasyłyk lubi przygotowywać wydarzenia artystyczne łączące obraz, słowo i muzykę. Podobnie będzie podczas piątkowego wernisażu. Artystka przygotowała poemat muzyczny Sen o domu. Premierowe wykonanie tego utworu usłyszymy w wykonaniu sopranistki Aster Haile oraz pianisty Grzegorza Rychlika.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach 37. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Bibliotekę Parafialną w Trzciance.

Wystawa będzie czynna do 5 marca br. Serdecznie zapraszamy!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.