Promocja Fotograficznych wspomnień…

W środę 29 marca odbyła się promocja trzeciej części „Fotograficznych wspomnień mieszkańców ziemie trzcianeckiej 1945-1980”. W jej ramach licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego regionu mogli uczestniczyć w rozmowie prowadzonej przez panią Iwonę Ciechanowicz. Jej współrozmówcami byli: Agnieszka Warnkowska, Jerzy Grabiński, Edward Joachimiak, Krzysztof Grela oraz Elżbieta Wiśnicka. Spotkanie miało wspaniałą oprawę muzyczną – była to zasługa Laury Handschke oraz Piotra Heyera. Licznie zgromadzeni harcerze oraz mieszkańcy wsi Rychlik sprawili, że wydarzenie zyskało niesamowitą atmosferę, w której teraźniejszość spotkała się z przeszłością.

Na atmosferę wydarzenia mógł mieć wpływ również wyjątkowy przedmiot – stary aparat fotograficzny używany niegdyś przez dziadka pana Krzysztofa Greli. Nieco ukryty, niebędący w centrum uwagi spajał swoją niesamowitą aurą całe spotkanie i był swoistym łącznikiem między uwiecznionymi na zdjęciach ludźmi i wydarzeniami, a zgromadzonymi współcześnie w sali mieszkańcami naszego regionu.  

Zwieńczeniem promocji był tradycyjny już w naszym muzeum poczęstunek, podczas którego, przy kawie zgromadzeni goście mogli podzielić się swoimi przemyśleniami na temat zaprezentowanego przed chwilą albumu.

„Fotograficzne wspomnienia mieszkańców ziemi trzcianeckiej 1945-1980” można zakupić w naszym muzeum za cenę 35 złotych.

Możliwość komentowania została wyłączona.