Pierwszy tydzień muzealnych wakacji za nami!

Jak co roku przygotowaliśmy dla naszych małych mieszkańców „Wakacje w Muzeum”. Tym razem mamy na celu przybliżyć im kraje azjatyckie.

Za nami już pierwszy tydzień zajęć, podczas których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat największego kraju na świecie – Rosji. Razem z dziećmi uczyliśmy się witać, żegnać oraz przedstawiać w języku wschodniosłowiańskim jak i pisać swoje imię w cyrylicy. Dowiedzieliśmy się dlaczego i kiedy odwiedza dzieci Dziadek Mróz oraz ile stref czasowych występuje w tym wielkim kraju. Dodatkowo wybraliśmy się na północ Rosji poznając tajemnice pięknej i mroźnej Syberii.

Podczas zajęć nie zabrakło uwielbianych przez naszych małych gości prac plastycznych, wykonaliśmy m. in. rosyjskie flagi, matrioszki i makiety. Postanowiliśmy lekko oderwać się również od ziemi, a dokonaliśmy tego za pomocą własnoręcznie stworzonych przepięknych i barwnych rakiet kosmicznych ku czci Łajki – pierwszego psa w kosmosie. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, a każda rakieta była naprawdę wyjątkowa.

Podczas zajęć dzieci obejrzały słynną rosyjską bajkę pt. ”Wilk i zając” oraz baśń,
pt. „O rybaku i złotej rybce”. Dzieci trafnie zrozumiały morał baśni, który chciał im przekazać Aleksander Puszkin

Na koniec „wizyty” w Rosji nauczyliśmy się i wspólnie zatańczyliśmy bardzo skoczny i żywy, stopniowo przyspieszający taniec o nazwie Kazaczok.

Na następnych zajęciach odwiedzimy Japonię. Zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.