Gra miejska – Tajemnice herbu Polski

Dziś 26 września 2023 roku w ramach projektu „Dziesięć wieków ewolucji, czyli historia polskiego herbu”, nasze muzeum zorganizowało grę miejską „Tajemnice herbu Polski”. W czasie jej trwania uczniowie rozwiązywali związane z tematyką herbu Polski zadania, które były rozrzucone po całym mieście.

Zadania odwoływały się zarówno do wiedzy uczniów, jak i do ich kreatywności oraz logicznego myślenia. Punktowane były poprawne odpowiedzi oraz czas wykonania zadań. Po trwających nieco ponad godzinę zmaganiach wszystkie drużyny wróciły do muzeum i przedstawiły swoje rozwiązania. Czas przybycia każdej drużyny został zanotowany, a punkty skrupulatnie zliczone.

Spośród siedmiu szkół z naszego regionu na podium znaleźli się kolejno, na miejscu pierwszym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, na miejscu drugim uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, a na miejscu trzecim uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. Ceremonia wręczenia dyplomów i wyróżnień odbyła się w muzeum, wtedy też rozdano nagrody dla każdej z drużyn. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych grach miejskich!

Gra miejska był elementem projektu „Dziesięć wieków ewolucji, czyli historia polskiego herbu” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” oraz ze środków Gminy Trzcianka.

Możliwość komentowania została wyłączona.