Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

Dnia 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski wolne wybory parlamentarne (dokładnie rzecz ujmując częściowo wolne do sejmu i w pełni wolne do senatu). Wybory te były kamieniem milowym na drodze do wolnej, demokratycznej i suwerennej Polski.

Dziś na pamiątkę tych wydarzeń obchodzimy Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Chcąc należycie go uczcić zorganizowaliśmy w naszym muzeum spotkanie dla młodzieży z panem Andrzejem Fryczem – działaczem Solidarności i pierwszym burmistrzem Trzcianki po roku 1990.

Podczas spotkania uczniowie poznali historię działalności Andrzeja Frycza w Solidarności oraz kulisy kształtującego się po 1990 roku w Trzciance samorządu. Dzisiejsze spotkanie ze świadkiem historii, który nie tylko był obserwatorem zmian, ale również ich uczestnikiem z pewnością na długo pozostanie w pamięci trzcianeckich licealistów.

Mężczyzna w czarnych spodniach i czarnej koszulce stoi z rękoma złączonymi na wysokości pasa. W tle wnętrze muzealnej sali (lustro, fragment fortepianu i krzesło)

na zdjęciu siedzi około 40 uczniów liceum w trzciance w tle okna na zdjęciu siedzi około 40 uczniów liceum w trzciance w tle okna

Możliwość komentowania została wyłączona.