Drugi tydzień wakacyjnych podróży za nami!

Za nami drugi tydzień wakacyjnych zajęć w naszym muzeum, których motywem przewodnim jest kultura państw azjatyckich. Tym razem w ramach naszej podróży odwiedziliśmy Japonię.

Podczas zajęć przybyłe dzieci miały okazję nauczyć się japońskich słów powitalnych i innych zwrotów stosowanych na co dzień. Zapoznały się też z wybranymi charakterystycznymi cechami  kultury i tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni oraz podsumowały zdobytą wiedzę przy pomocy wspólnie rozwiązanej krzyżówki. Miały również możliwość poznania starodawnej japońskiej gry kemari, nieco podobnej do technik treningowych współczesnej piłki nożnej.

Najbardziej angażujące dla najmłodszych były prace manualne. Podczas nich dzieci wykonały flagę Japonii w formie papierowej chorągiewki. Ponadto sporządziły z najprostszych materiałów replikę zabawki kendama, zakładkę do książki  lub zawieszkę (wzorowaną na amuletach szczęścia omamori), latawiec oraz lampion. Wszystkie dzieła można było ozdobić literowym symbolem japońskim, zaczerpniętym z amuletów wręczanych z życzeniami powodzenia w nauce.

Na następnych zajęciach odwiedzimy Indie oraz Wietnam. Zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.