Czekamy na Państwa fotografie i wspomnienia

Szanowni Państwo!

Wasze zainteresowanie nabyciem albumu Fotograficzne wspomnienia mieszkańców ziemi trzcianeckiej 1945–1980  przerosło nasze oczekiwania. Książek zostało niewiele, ale to nic, zrobimy dodruk.

To nie jedyna dobra wiadomość. Album spowodował, że jeszcze chętniej dzielicie się z nami swoimi fotograficznymi skarbami oraz wspomnieniami.

Przykładem niech będzie nadesłana broszura Wiesława Nowakowskiego Dzieciństwo Trzcianka 1945–1959, wydana we Włocławku.

Pan Wiesław urodził się w Trzciance, gdzie po wojnie, niezupełnie z własnej woli, znaleźli się jego rodzice.

Budynek przy ul. Mochnackiego 3 służył za mieszkanie dla rodziny – parter w budynku od ulicy oraz oficyna w podwórzu. Na pierwszym piętrze natomiast [ojciec] zatrudniał tylko szewców, którzy rozbierali stare buty z demobilu wojskowego i z ich części wykonywali buty nowe – mające w tych czasach wielki popyt. Ojciec wszedł w układ   z kierowcami autobusów rejsowych jeżdżących na trasie Poznań – Trzcianka i za ich pośrednictwem otrzymywał z Poznania worki z butami właśnie z wojskowego demobilu oraz skórę i detale do produkcji butów nowych, które były sprzedawane w sklepie zorganizowanym przez siebie tuż obok.

To oczywiście tylko fragment tych wspomnień. Co ciekawe, Pan Wiesław w roku  1951 uczęszczał do przedszkola, w którym obecnie mieści się nasze muzeum. Kiedy Państwo Nowakowscy opuścili Trzcinkę, w miejscu ich zamieszkania Wiktor Stachowiak założył muzeum.

Czekamy na Państwa wspomnienia i fotografie!

Zdjęcia udostępnione przez E. Joachimiaka

 

 

Zdjęcia udostępnione przez J. Przydatek

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.