Bogumiła Żyźniewska

Dziś w dzień kobiet, w ramach dalszej prezentacji osób wpisanych do „Księgi zasłużonych dla miasta Trzcianki” chcemy przedstawić Państwu wyjątkową kobietę – panią Bogumiłę Żyźniewską.

Po ukończeniu studium medycznego na Wydziale Pielęgniarskim Akademii Medycznej związała swoją karierę z zawodowym niesieniem pomocy innym. Najpierw w poznańskim szpitalu na oddziale chirurgii naczyniowej, a następnie w szpitalu na ulicy Szkolnej na oddziale kardiochirurgii. W roku 1985 podjęła decyzję o przeprowadzce do Trzcianki, gdzie rozpoczęła pracę na oddziale dziecięcym trzcianeckiego szpitala. Od 1999 r. mocno zaangażowała się w działalność na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum w Trzciance im. dr nauk med. Ewy Dipont-Kukawskiej, którego prezeską została w 2003 r. Od roku 2004 pracowała jako pielęgniarka w Poradni Opieki Paliatywnej w Trzciance.

Przez całe swoje życie bezinteresownie wspiera ludzi chorych, cierpiących i ubogich, zapewniając im opiekę medyczną oraz duchową. Dobro drugiego człowieka zawsze stawia na pierwszym miejscu i nie zważając na przeciwności losu, pomaga. Przez wiele lat organizowała również Piknik Hospicyjny, z którego dochód trafiał na rzecz najbardziej potrzebujących. Za swoją działalność otrzymała m.in. w roku 2012 „Trzcianecką Sarenkę”, a w roku 2021 odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Bogumiła Żyźniewska jest wzorem społecznika i osoby o wielkiej empatii, która zwłaszcza w ciężkich czasach przywraca wiarę w ludzi.

Możliwość komentowania została wyłączona.