Wystawa z okazji 70. lecia Klubu Lubuszanin

Trzcianeckie muzeum włączyło się w obchody 70. lecia Klubu Lubuszanin, z tej okazji w piątek,  22 czerwca otwarto wystawę poświęconą historii  Klubu. Uroczyste obchody rozpoczęto od mszy  św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, po której wszyscy goście przemaszerowali do Muzeum.

Klub Sportowy „Lubuszanin” powstał w 1948 roku z połączenia działających wcześniej na terenie miasta trzech klubów: Trzcianeckiego Klubu Sportowego, Kolejowego Klubu Sportowego i Harcerskiego Klubu Sportowego. Początkowo Klub nosił nazwę: Związkowy Klub Sportowy „Drzewiarz” w Trzciance. Wraz z jego powstaniem w 1948 roku zawiązały się sekcje: piłki nożnej, lekkoatletyczna, piłki siatkowej, szachowa oraz strzelecka. W następnych latach powstawały kolejne sekcje. Większość z nich po kilku sezonach likwidowano najczęściej ze względu na braki sprzętowe, problemy finansowe czy małą ilość zawodników. W całej działalności Klubu funkcjonowało łącznie 14 sekcji.

Na otwarcie licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta, obecni oraz byli zawodnicy Klubu. Miło nam było gościć przedstawicieli sekcji lekkoatletycznej, piłki nożnej, ponoszenia ciężarów, brydża oraz szachowej. Podczas otwarcia nie zabrakło wspomnień, ciepłych słów oraz łez wzruszeń. Po uroczystym otwarciu wspominano stare czasy  przy kawie i jubileuszowym torcie.

Możliwość komentowania została wyłączona.